Wirtualna rzeczywistość przenosi nas w trójwymiarowy cyfrowy świat, który jest czymś zupełnie innym niż to, co znamy na co dzień. W wirtualnym świecie możemy doświadczać, widzieć, odczuwać i angażować się w zadania czy czynności, które są wręcz abstrakcyjne.
Choć wirtualną rzeczywistość kojarzymy przede wszystkim z rozrywką, grami i światem fantasy, to jednak daje ona znacznie więcej możliwości. Oferuje zalety, które obecnie doceniane są przez coraz większą liczbę branż.
Wirtualna rzeczywistość, czyli świat rozrywki
Gry, które obecnie mamy do dyspozycji, są znacznie bardziej rozbudowane, ciekawsze i efektowne. Jeśli dodatkowo mamy możliwość zanurzenia się w wirtualnym świecie, jeśli zaczynamy grać, mając na głowie okulary VR, a w rękach kontroler, zatapiamy się w zupełnie innej rzeczywistości. To zdecydowanie ciekawi, wciąga i sprawia, że rozrywka wznosi się na jeszcze wyższy poziom.
Firmy, które stawiają na rozrywkę, w tym gry, bazujące na wirtualnym świecie, szybko zdobywają popularność. Ich produkty trafiają w ręce młodszych, ale i starszych użytkowników. Co warto wiedzieć, odpowiednio dobrana gra i spędzony czas na tej formie rozrywki, może mieć pozytywny wpływ na rozwój i nabywanie nowych umiejętności lub doskonale dotychczasowych. Gry przecież uczą nas m.in. refleksu, nieszablonowego myślenia, wyostrzają wzrok, bo oczy zwracają uwagę na najmniejsze detale.
VR w biznesie
Możliwości wirtualnej rzeczywistości znajdują swoje zastosowanie w biznesie. Tą drogą można stworzyć bardzo efektowną prezentację, w tym produktu czy usługi. Potencjalny kierowca ma szansę zasiąść za kierownicą luksusowego auta lub tego, które dopiero powstaje. Turysta, który szuka wymarzonego miejsca na urlop i porównuje oferty hoteli, chętnie skorzysta z tej, którą będzie mógł „zobaczyć” i „poczuć” właśnie za pomocą wirtualnej rzeczywistości.
VR to także okazja do tworzenia interesujących i przede wszystkim profesjonalnych szkoleń, z wielu branż. Pozwala zaoferować pracownikom doświadczanie nawet kryzysowych sytuacji i naukę umiejętności radzenia sobie w nich, ale bez obcowania z realnym ryzykiem. Ofertę przygotowania tego typu szkoleń można znaleźć na stronie https://epicvr.pl/.
Zaangażowanie, dzięki aktywnemu uczestnictwu
Nie sposób pominąć faktu, że zanurzenie się w świat wirtualnej rzeczywistości oznacza zaangażowanie odbiorcy. To doświadczanie, przeżywanie, wzbudzanie wielu emocji i wywoływanie reakcji, a ponadto możliwość aktywnego uczestnictwa zamiast biernej obserwacji.
Przyszłość wirtualnej rzeczywistości
Przed wirtualną rzeczywistością stoi metaforyczna świetlana przyszłość. Technologie immersyjne, do których należy VR, wciąż się rozwijają. Nieustannie pojawiają się nowe możliwości zastosowania, a to oznacza nie tylko to, że odbiorcy będą mieli do dyspozycji o wiele ciekawsze formy rozrywki. Ten cyfrowy komputerowy świat zaczyna mieć swoje zastosowanie w dziedzinach edukacji, szkoleń – szeroko pojętej nauki. Dynamiczny postęp przynosi coraz to nowsze i niespotykane dotąd możliwości.
—
Artykuł sponsorowany